Aktualność

  • /A

19.08.2019

InVento – sukces rynkowy nowego produktu

Mija już prawie rok od momentu, gdy InVento pojawił się na rynku polskim oraz na rynkach innych krajów Europy Centralnej. Rozpoczęcie sprzedaży naszego nowego produktu obserwowaliśmy z dużą uwagą, gdyż InVento - którego wytwarzanie rozpoczęto w 2018 roku - produkowane jest w całkowicie nowej supernowoczesnej instalacji zlokalizowanej w Oświęcimiu. Opracowanie technologicznego procesu wytwarzania jest efektem pracy naszego zespołu R&D.

Dziś, gdy wiemy już jak InVento zostało odebrane przez naszych klientów, możemy mówić o ogromnym sukcesie. InVento jest uznawany za najlepszy produkt spośród dostępnych na rynku materiałów dla konwerterów i użytkowników końcowych EPS. Co o tym zadecydowało?

Po pierwsze, InVento jest produktem zupełnie oryginalnym, który ma parametry nieoferowane do tej pory na rynku EPS. Klienci z dużym zainteresowaniem przystępowali do testów produkcyjnych oraz badań wyrobów gotowych pod kątem aplikacji na budowie.   

Po drugie, uzyskane wyniki testów potwierdziły znacząco lepsze niż dotychczas parametry wyrobów gotowych. Do najważniejszych należą: dużo niższy współczynnik przenikania ciepła w całym zakresie gęstości oraz lepsze właściwości mechaniczne w porównaniu z tymi, uzyskiwanymi na bazie podobnych produktów obecnych na rynku. Sam przebieg testów produkcyjnych wykazał istotne zmniejszenie ilość tworzywa zużytego do produkcji i lepszą efektywność całego procesu. Stabilność parametrów InVento podczas przewarzania oraz fakt, że materiał jest całkowicie odpylony (nie zawiera drobnych frakcji) stanowi o dużej przewadze konkurencyjnej nad podobnymi materiałami na rynku. Dodatkowymi benefitami są skrócony czas cyklu produkcyjnego, wpływający na poprawę wydajności produkcji oraz wysoka jakość i powtarzalny wygląd gotowych płyt termoizolacyjnych. Na szczególną uwagę  zasługuje wysoka zawartość recyklatów polistyrenowych, stanowiąca o niezwykle dziś istotnym aspekcie ekologiczności EPS, który w świetle przemian wynikających z założeń GOZ, wpływać będzie na rynek rozwijający się rynek EPS.

Istotnym elementem wzorcowego  wprowadzenia  InVento na rynek było również profesjonalne wsparcie i obsługa posprzedażowa przedstawicieli naszej firmy - sprzedawców oraz doradców technicznych.  Oddzielne wyrazy uznania kierujemy do produkcji. Bez ich pieczy nad prawidłowością funkcjonowania procesów wytwórczych materiały nie osiągnęłyby takiego pułapu jakości.

Produkty InVento dostępne są obecnie wyłącznie na wybranych rynkach. Szczegółowe informacje o jego dostępności można uzyskać u przedstawicieli Synthos EPS.

© 2017 Synthos. All rights reserved.